HS.jpg

Homeschooling Çift Diploma Programı

UK HOMESCHOOLING ile, öğrencilerimiz, Türk eğitim müfredatına ek olarak alacakları, İngiliz eğitim müfredatının fark dersleri ile İngiltere, Amerika ve Avrupa’da geçerli ortaokul ya da lise diplomalarına sahip olurlar.

Bu eğitim programı, öğrencilerimize sunulan bir ayrıcalıktır.

Homeschooling programına katılan öğrenciler, ortaokul düzeyinde sınıf ortamında, lise düzeyinde ise online olarak yürütülen bir programla, eğitim koçları eşliğinde ilerler ve yıl sonu sınavına girerek bir sonraki sınıfa geçerler.

8. sınıf sonunda ortaokul ya da 11. Sınıf sonunda lise diplomalarını alarak programdan mezun olan öğrenciler, uluslar arası geçerli bir mezuniyet belgesine sahip olurlar.

Öyle görünüyor ki Homeschooling yakın geleceğin yeni eğitim sistemi olacak. Bu eğitim sistemi içinde yer alan, alanında uzman branş öğretmenleri ve eğitim koçları ile öğrencilerimiz, hem bireysel hem de grup çalışmalarını yürütecek ve derslerini tamamlayarak donanımlarını zenginleştirme şansı elde edecekler.

Tüm bunların yanı sıra öğrencilerimiz İngiltere, Avrupa ve Amerika’da geçerli bir diplomayla dünyanın hemen her yerinde homeschool öğrencilerini kabul eden lise ve üniversitelere başvuru şansına sahip olacaklar.

Homeschooling öğrencileri ortaokul eğitimi sonunda İNGİLTERE, AMERİKA ve AVRUPA liselerine, lise eğitimi sonunda da üniversitelerine sınırsız başvuru hakkına sahip olurlar.

8. ve 12. Sınıf sonunda uluslar arası geçerliliği olan UK HOMESCHOOLING diploması verilecektir.

Bu program esnek bir eğitim sistemine sahip olduğu için Türkiye’deki mevcut ders programı ile beraber tamamlanması ve yürütülmesi kolaydır.

Yıl içinde çeşitli başarı testleri ile öğrencilerin gelişimini takip etmenizi sağlar.