genelll.jpg

Genel İngilizce kur programlarında Avrupa Dil Portfolyosuna uyumlu eğitim uygulanır. Dil düzeyi göstergeleri A1 A2 B1 B2 C1 C2 şeklinde toplam 6 kuru ifade eder. Bu genel programlarda dersler, İngilizce ve konuşma becerisi odaklıdır. Öğrencilerimize ücretsiz olarak Seviye Tespit Sınavı yapılır ve değerlendirme sonucuna göre seviyesine uygun sınıflara yerleştirilir.

BEGINNER A1 – A2 (TEMEL- BAŞLANGIÇ SEVİYESİ)

Okuma: Basit metinleri, temel cümle kalıpları ve sözcükleri rahat okuyup anlayabilir. Günlük kullanım sözcüklerini, terimleri ve bildirimleri okuyup anlayabilir.

 

Yazma: Basit cümleler kurar, adres ve kişisel bilgilerini İngilizce yazabilir. Sözlük yardımı ile kısa notlar ve mektuplar yazabilir.

 

Dinleme ve Anlama: Basit günlük konuşmaları, sayıları, saati ve diğer zaman terimlerini basit soru ve yönergeleri yavaş konuşulduğunda anlayabilir.

PRE-INTERMEDIATE B1 (ORTA SEVİYE)

Okuma: Özellikle ilgi alanına giren basit metinleri, mektup, broşür ve kısa resmî yazıları rahat okuyabilir.

 

Yazma: Bilinen bir olayın detaylarını, günlük bilgiler ve olaylarla ilgili kısa metinleri, duygu ve düşünceleri yazabilir.

 

Dinleme & Anlama: Bilinen ve belli bir konuda yapılan konuşmaları bilmediği kelimeleri de tahmin ederek anlayabilir, günlük sohbetlere rahatlıkla katılabilir. Uzmanlık veya ilgi alanına giren bir konferans veya semineri rahat dinleyip anlayabilir.

 

INTERMEDIATE B2 (ORTA ÜSTÜ SEVİYE)

Okuma: Farklı metinleri, ilgi alanına giren yazıları ve metinleri rahatlıkla okuyabilir. Uzmanlı veya ilgi alanı dışındaki herhangi bir teknik yazıyı sözlük kullanarak okuyup anlayabilir.

 

Yazma: Gramer kuralları dahilinde mantıklı bir metin yazabilir.

 

Dinleme & Anlama: Mesleki ve akademik bilinen veya bilinmeyen konularda uzun konuşmaları rahat dinleyip anlayabilir. Standart dille yayın yapan radyo ve televizyon yayınlarını anlayabilir. Güncel konulardaki belgesel, film, canlı röportaj tartışma programlarını rahat izleyebilir ve anlayabilir.

 

KONUŞMA / SPEAKING

Tüm seviyelerde öğrenilen kelime sayısı ve gramer bilgisine göre konuşma seviyesi değişkenlik göstermektedir.

Kavacık İngiliz Kültür olarak tüm programlarımız “Konuşma Ağırlıklı” eğitim içerdiğinden dolayı katılımcılar “Anlıyorum ama Konuşamıyorum” sorunlarından kısa sürede uzaklaşırlar.